Dlaczego warto być wolontariuszem Klastra

Jesteśmy mieszkańcami województwa podkarpackiego, które mimo wielu innowacyjnych nagród w dalszym ciągu wymaga nakładu pracy w zakresie medycyny – zwiększenia dostępności do podstawowych i specjalistycznych usług, wykształcenia nawyków dbania o zdrowie, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich okresie pandemii.

Szczególną grupą społeczną, która została odizolowana są osoby starsze. Paradoksalnie to właśnie Oni potrzebują tego kontaktu najbardziej. Podstawowe usługi medyczne zostały zawieszone, bądź przeniesione do formy hybrydowej, obcej dla wielu z nich.

Pojawiają się problemy z dodzwonieniem do przychodni, bo wielu z nas tam teraz dzwoni. Kończące się leki i brak wypisanej recepty zmusza osobę starszą do wizyty w przychodni. Chcąc dbać o swoje zdrowie jest zmuszona do narażenia się na zakażenie różnego rodzaju wirusami, które przechodzą znacznie ciężej, niż my młodzi.

Takich sytuacji jest wiele. To nasze babcie, dziadkowie kiedyś pracowali tworząc dla nas lepszą przyszłość. Teraz nasza kolej żeby się odwdzięczyć i zrobić coś dla Nich.

Nie czekaj i dołącz do nas. Każde zgłoszenie jest wazne!

·Kontakt·

Biuro Stowarzyszenia
ul. Szopena 15a
35-055 Rzeszów